28.7.2016

Tréninky pro veřejnost

Kurz pro mládež a dospělé:

 

Tréninky pro mládež a dospělé jsou určeny pro všechny se zájmem zkusit něco nového. Ženy a muži cvičí společně. Od 12let do neomezeného věku

Trénovat můžete až 5x týdně. Jednotlivé tréninky můžete mezi sebou kombinovat dle vašich vlastních časových možností. Optimální je chodit 2x do týdne. 

 

Aikido můžete začít cvičit v jakémkoliv věku. Jako úvodní trénink doporučujeme úterý, který je zaměřen na úplné základy. Začíná se od správného držení těla, dechu, základních technik aikido, cvičení rozvíjejících flexibilitu a kondici.

Všichni jsme jednou začínali a náš tým instruktorů vám rád poradí a pomůže.

OTEVÍRÁME NOVÝ ZAČÁTEČNICKÝ KURZ OD ZÁŘÍ 2020!

Proč cvičit aikido?

Bojová umění nejsou pouze sport. Je to ucelený systém, který rozvíjí člověka po psychické i fyzické stránce a celkově mu pomáhá se vypořádat s nástrahami dnešního světa. Níže je uvedeno jen několik výhod tréninku Aikido. 

Celkový trénink těla

Aikido je vysoce aerobní cvičení, které využívá každou svalovou skupinu v těle. Podporuje zlepšení vytrvalosti, flexibility, rovnováhy a síly prostřednictvím tréninku.

Relaxace a zdravý životní styl

Při tréninku Aikido se naučíte zcela uklidnit, uvolnit a soustředit se na konkrétní úkol nehledě na okolí. Techniky práce s dechem vám pomůžou zrelaxovat po náročném dni a protažení celého těla bude mít příjemné účinky pro vaše zdraví.

Lepší nálada

Účast na pravidelném cvičení je jedním z nejlepších způsobů, jak si zlepšit náladu. Trénink aikido není jen dobrým prostředkem k úlevě od stresu, ale může vám skutečně pomoci ke kvalitnějšímu životu.

Efektivní využití energie

Aikido je známé silovou nenáročností. Přirozeně vás učí využívat maximální potenciál vašeho těla ke kontrole útoku soupeře. Díky tomu můžete snadno překonat i mnohem silnějšího protivníka, nezávisle na vašem věku a fyzických předpokladech.

Sebeobrana

Aikido je sebeobranné bojové umění. Tréninkem aikido získáte znalosti jak se ubránit útoku a jak mu předcházet. Budete schopni využít návyky a znalosti k efektivní obraně.

Skvělý kolektiv

Díky nesoutěžnímu charakteru bojového umění Aikido není mezi cvičenci žádná rivalita. Nehledě na věku, či postavení ve společnosti jsou si v dojo všichni rovni. Na tréninku panuje vždy příjemná přátelská atmosféra bez tlaku na výsledky, či výkony. Není vyjímkou, že se členové oddílu potkávají i mimo tréninky a navazují přátelství na celý život.

Odolnost

V rámci tréninku je kladen velký důraz na výuku pádových technik. Je velmi důležité, aby aikidista byl schopen provést bezpečně a nenáročně pád v jakémkoliv věku i situaci. Naučené reflexivní návyky se vám pak velmi hodí i v běžném životě.

Sebedůvěra

Vzhledem k nastaveným cílům, pozitivnímu povzbuzování, motivaci a respektu k hodnotám, které jsou součástí tréninku Aikido, je největší výhodou obvykle hlášenou studenty bojových umění větší sebedůvěra. Aikidista je komfortnější ve všech situacích – ať už jste v nebezpečí, nebo prostě děláte úkol, který vás přivede mimo vaši komfortní zónu – a zjistíte, že můžete dosáhnout čehokoliv, pro co jste se rozhodli.

Pro koho je aikido?

Aikido je vhodné pro každého. Zejména je vhodné při sedavé práci, pro manažery, ředitele společností či osoby na náročných pozicích.

Aikido pomůže uvolnit a protáhnout tělo, zrelaxovat po náročném dni ve firmě a poskytnout Vašemu tělu nutný pohyb pro udržení zdravého životního stylu.

Tradice

Trénujeme nejrozšířenější styl aikido Aikikai. Náš klub je členem České asociace aikido a skrze ni celosvětové organizace Aikikai se sídlem Hombu dojo Tokyo, dále také mezinárodní federace aikido IAF a evropské federace aikido EAF. Naši členové se pravidelně zůčastňují národních i mezinárodních seminářů učitelů jako Daniel Vetter (6. dan Aikikai), Miroslav Kodym (6. dan Aikikai), Katsuaki Asai (8. dan Aikikai), Etsuji Horii (7. dan Aikikai), Ch.Tissier (8. dan Aikikai), T. Kuribayashi (7. dan Aikikai) …ad. Hlavním představitelem našeho stylu je doshu Moriteru Ueshiba (vnuk zakladatele aikido). 

Jak začít?

Na začátek potřebujete jen chuť učit se novým věcem a pohodlné sportovní oblečení (triko a kalhoty pod kolena). Cvičí se bosky na tatami.

Přijďte si aikido vyzkoušet. První dva tréninky máte zdarma.

Tréninky probíhají v našem dojo na adrese Palackého třída 186, výjimkou je páteční zbraňový trénink, který je na ZŠ Herčíkova. Tréninky probíhají celoročně (včetně prázdnin).

Jako úvodní trénink doporučujeme úterý. Tréninky jsou rozděleny dle úrovně na začátečníky, pokročilé, společný trénink a zbraně. Toto rozdělení určuje pouze způsob vedení daného tréninku. Každý může navštěvovat jakýkoli z daných tréninků! 

Kurz je určen všem zájemcům o cvičení bez rozdílu věku a pohlaví. Kurz je přístupný od 12 let.

Můžete přijít na kterýkoliv trénink – pokud začínáte, ideálně v úterý. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, tak nás neváhejte kontaktovat telefonicky na čísle +420 777 750 216, nebo mailem na adresu ikigaidojo@gmail.com.

 

Rozpis

 • Pondělí: 19:30 - 21:30
  (volný trénink bez vedení, slouží k přípravě na zkoušky, kondičnímu tréninku a volnému cvičení, trénink probíhá v dojo; mapa)
 • Úterý: 19:30 - 21:30
  (trénink pro začátečníky (náborový trénink), trénink probíhá v našem dojo; mapa)
 • Středa: 18:30 - 20:30
  (společný trénink, trénink probíhá v našem dojo;mapa)
 • Čtvrtek: 19:30 - 21:30
  (trénink pro pokročilé, trénink probíhá v našem dojo; mapa)
 • Pátek: 16:30 - 18:30
  (zbraňový trénink, trénink probíhá na základní škole Herčíkova; mapa)

Ceník

 Děti (do 18 let)StudentiDospělí
1 trénink70 Kč100 Kč130 Kč
Půlroční1500 Kč1500 Kč2000 Kč
Roční2000 Kč3000 Kč4000 Kč
Platbu můžete provést na účet: 2401359718/2010do poznámky uveďte prosím:
JMÉNO/DOSPĚLÍ/DĚTI/členské MĚSÍC/PŮLROK/ROK
Nově přijímamé multisport benefit karty! Multisport kartu můžete využít na celou nabídku krom pátečních zbraňových tréninků!
Při půlroční a roční platbě jsou v ceně již všechny tréninky. Jako úvodní trénink doporučujeme úterý. Po jeho absolvování můžete navštěvovat libovolný počet tréninků dle vašich časových možností.

První dva tréninky jsou zdarma!

Platbu můžete provést na transparentní účet: 2401359718/2010 - do zprávy pro příjemce uvést JMÉNO-členské MĚSÍC/PŮLROK/ROK

Členství v České asociaci aikido

Součástí ceníku není poplatek České asociaci aikido, který se platí v případě zájmu kolem ledna. Asociační poplatek zajišťuje členství v asociaci a tím možnost skládat mezinárodně a doživotně uznávané zkoušky na stupně Aikikai Hombu dojo. Z členství vyplývají i některé slevy, např. 400 Kč sleva na letní školu aikido. Jeho výše je následující: 700 Kč dospělí, 400 Kč zájemci 15 - 18 let, 300 Kč děti do 15 let.

Rozvrh

 16:30 – 17:3017:30 – 18:3018:30 – 19:3019:30 – 20:3020:30 – 21:30
PondělíVolný trénink bez vedení
všichni
Dojo
ÚterýKurz děti
všichni
Dojo
Kurz dospělí
začátečníci (nábor)
Dojo
StředaAikiďáček
všichni
Dojo
Kurz dospělí
všichni
Dojo
ČtvrtekKurz děti
všichni
Dojo
Kurz dospělí
pokročilí
Dojo
PátekKurz dospělí
všichni (zbraně)
ZŠ Herčíkova

Jak k nám?

Dojo:

Vstup hlavním vchodem – dojo se nachází v -1 patře (sejdete po schodech dolů a první dveře po levé straně). V případě, že jsou hlavní dveře zamčené (automaticky se zamykají v 19:30), zvoňte na zvonek, nebo volejte na +420 777 750 216, přijdeme vám otevřít.

Základní škola Herčíkova:

Vstup hlavním vchodem – v případě zavřených vnitřních dveří zvoňte na tělocvičnu.

Ukázky a vystoupení

 

 

logo1