Who are we?

Oddíl Aikido Ikigai Dojo Brno byl založen v roce 2016 za účelem výuky a rozvoje bojového umění aikido v Brně. Po svém příchodu do Brna ho založil Tomáš Dubovský jako pokračovatele přerovského Kagawa dojo - jednoho z nejstarších a největších oddílů v České republice. Dnes má oddíl více jak 80 členů od dětí až po členy v důchodovém věku. Tréninky máme každý den ve vlastních prostorech určených jen pro naše potřeby. Cvičí ženy i muži s jakoukoli fyzickou konstitucí. Členové oddílu se pravidelně zúčastňují mezinárodních stáží a seminářů pod vedením zkušených zahraničních mistrů a při různých příležitostech se setkávají i mimo dojo. Neustále se vzděláváme, za inspirací cestujeme po celém světě. Oddíl je členem České asociace aikido a skrze ni členem mezinárodní organizace Aikikai.

Start today!

Go to Kurz Aikiďáček (6-8let)

Kurz Aikiďáček (6-8let)

Speciální přípravný kurz pro nejmenší. Kurz je určen pro děti od 6 do 8 let. Jedná se o výuku bojového umění aikido zábavnou formou. Součastí hodiny jsou různé hry a cvičení na zlepšení motoriky, koncentrace. Pro více informací klikněte na obrázek.

Go to Kurz pro děti (9-12let)

Kurz pro děti (9-12let)

Jedná se standardní kurz bojového umění aikido, který je však přizpůsoben věku cvičenců. U dětí rozvíjí motoriku, schopnost soustředit se a celkovou fyzickou i psychickou odolnost. Každý rok pořádáme pro děti taktéž stáž, kde mohou skládat zkoušky na mezinárodně uznávané technické stupně. Pro více informací klikněte na obrázek.

Go to Adult course

Adult course

Kurz je určen všem zájemcům o cvičení bez rozdílu věku a pohlaví. Kurz je přístupný od 12 let. K dispozici máte až 5 tréninků týdně, včetně tréninku se zbraněmi. Máte možnost taktéž skládat zkoušky na mezinárodně uznávané technické stupně. Pro více informací klikněte na obrázek.

What is aikido and when to start?

You can start practicing aikdio at any time regardless of your age, gender or physical condition.
合ai(harmonie) 気ki(energie) 道dó(cesta)

Aikido patří mezi nejmladší japonská bojová umění, neboť bylo vytvořeno až v roce 1925 Moriheiem Uešibou (1883 - 1969). Za zdroj mu posloužila původní bojová umění aikidžucu s kořeny v 9. století, kendžucu (umění meče), džódžucu (umění krátké tyče) a džúdžucu (jemné umění). Ústřední ideou aikido je, jak už napovídá jeho název, užití koordinované síly ki (vnitřní energie, duše) v harmonii či souladu (ai) s požadavky a okolnostmi boje. Aikido má velmi elegantní techniku, která je zcela založena na využití síly a reakcí protivníka. Principy techniky spočívají značnou měrou na principech užití meče. Hlavní roli hraje koordinace s akcí protivníka. Aikidó je relativně nenáročné na svalovou sílu, proto je vhodné nejen pro muže, ale i pro ženy, děti či starší adepty. Říká se, že technika aikidó, která je náročná na užití síly, není správně provedená a je proti duchu aikido. Hlavní cíl aikido lze přiblížit následujícím citátem: “Vybojovat tisíce bitev a tisíckrát zvítězit – to ještě není nejvyšší metou válečníka. Avšak podrobit si nepřítele bez boje, toť v pravdě vrchol umění.” Sun – c’

Aiki není technika, pomocí níž se bojuje nebo poráží nepřítel. Je to cesta k usmíření světa a k tomu, aby se všichni lidé stali jednou rodinou.

— Morihei Ueshiba (O sensei)

Our teachers

An overview of your teachers

Masatomi Ikeda

7. dan Aikikai shihan
Cvičí aikido od roku 1958. Mimo aikido držitel 4. danu v judó a 5. danu v sumó. Roku 1960 se stal žákem Hiroshi Tady (9. dan aikikai), přímého žáka O-senseie. V následujících letech se stává technickým ředitelem v České (1995) a Slovenské republice (1996), Jugoslávské aikidó organizaci (1997) a Turecké aikidó asociaci (1998).

Daniel Vetter

6. dan Aikikai Šihan
Sensei Daniel Vetter cvičí od r. 1973. Od r. 1980 je přímým studentem šihana M.Ikedy. Je technickým ředitelem TK ČAA. V České republice pravidelně pořádá stáže a vede týdenní letní školu. Jeho dojo se nachází v městě Wintherthur …cca 20 km od Curychu.

Miroslav Kodym

6. dan Aikikai
Aikido cvičí od roku 1980. Cvičil pod vedením uznávaných zahraničních učitelů jako G.Mezzo(7.dan), B.Caloz(7.dan), P.Goutard(7.dan), Ch.Tissier(8.dan), M.Ikeda(7.dan) a další… od roku 1993 do roku 2017 prezident ČAA, dnes pouze člen Rady ČAA . Je zkušební komisař ČAA na stupně kyu a dan Aikikai

a další učitelé…Etsuji Horii(7.dan Aikikai), Hiroshi Fujimaki (7. dan Aikikai), Takanori Kuribayashi(7.dan Aikikai), Gildo Mezzo(7.dan Aikikai), Michele Quaranta(6.dan Aikikai)

An overview of our instructors

Tomáš Dubovský

Vedoucí dojo (2. dan Aikikai)
Pochází z přerovského dojo, kde cvičil od svých 13 let pod učiteli Vlastimilem Ilgnerem (5.dan aikikai) a Eliškou Schilkovou (4.dan aikikai). Pravidelně se účastní stáží českých i zahraničních učitelů.

Zdeněk Nedbal

Zástupce vedoucího oddílu (1. kyu Aikikai)
Pochází z přerovského dojo, kde cvičil od svých 8 let pod učiteli Vlastimilem Ilgnerem (5.dan aikikai) a Eliškou Schilkovou (4.dan aikikai). Pravidelně se účastní stáží českých i zahraničních učitelů.

Vanda Kocianová

Instruktor dětí (2. kyu Aikikai)
Jeden z prvních studentů Ikigai Dojo Brno. Pravidelně se účastní stáží českých i zahraničních učitelů.

Kateřina Trávníčková

Instruktor dětí (4. kyu Aikikai)
Dlouhodobá studentka našeho dojo. Držitelka rekordu v počtu odcvičených tréninků za sebou. Pravidelně se účastní stáží českých i zahraničních učitelů.

Price list and schedule

First two training sessions gratis!