Who are we?

Oddíl Aikido Ikigai Dojo Brno byl založen v roce 2016 za účelem výuky a rozvoje bojového umění aikido v Brně. Po svém příchodu do Brna ho založil Tomáš Dubovský jako pokračovatele přerovského Kagawa dojo - jednoho z nejstarších a největších oddílů v České republice. Oddíl má k dispozici vlastní prostory plně vybavené prostory. Cvičí ženy i muži s jakoukoli fyzickou konstitucí. Členové oddílu se pravidelně zúčastňují mezinárodních stáží a seminářů pod vedením zkušených zahraničních mistrů a při různých příležitostech se setkávají i mimo dojo. Oddíl je členem České asociace aikido a skrze ni členem mezinárodní organizace Aikikai.

Začněte ještě dnes!

Go to Kurz Aikiďáček (5-8let)

Kurz Aikiďáček (5-8let)

Speciální přípravný kurz pro nejmenší. Kurz je určen pro děti od 5 do 8 let. Jedná se o výuku bojového umění aikido zábavnou formou. Součastí hodiny jsou různé hry a cvičení na zlepšení motoriky, koncentrace. Pro více informací klikněte na obrázek.

Go to Kurz pro děti (8-12let)

Kurz pro děti (8-12let)

Jedná se standartní kurz bojového umění aikido, který je však přizpůsoben věku cvičenců. U dětí rozvíjí motoriku, schopnost soustředit se a celkovou fyzickou i psychickou odolnost. Každý rok pořádáme pro děti taktéž stáž, kde mohou skládat zkoušky na mezinárodně uznávané technické stupně. Pro více informací klikněte na obrázek.

Go to Kurz pro dospělé

Kurz pro dospělé

Kurz je určen všem zájemcům o cvičení bez rozdílu věku a pohlaví. Kurz je přístupný od 12 let. K dispozici máte až 5 tréninků týdně, včetně tréninku se zbraněmi. Máte možnost taktéž skládat zkoušky na mezinárodně uznávané technické stupně. Pro více informací klikněte na obrázek.

What is aikido and when to start?

You can start practicing aikdio at any time regardless of your age, gender or physical condition.
合ai(harmonie) 気ki(energie) 道dó(cesta)

Aikido is one of the youngest Japanese martial arts since it was created in 1925 by Morihei Ueshiba (1883-1969). The original martial art of the aikido with roots in the 9th century, the kendžucu (the art of the sword), the jojuzu (the art of a short stick) and the jujuzu (fine art) served as the source of it. The central idea of ​​aikido is, as its name suggests, the use of a coordinated force of ki (inner energy, soul) in harmony or alignment with the demands and circumstances of the struggle. Aikido has a very elegant technique that is fully based on the power and reaction of the opponent. The principles of the technique rest largely on the principles of using the sword. Coordination with the opponent's action plays a major role. Aikido is relatively unpretentious for muscle strength, so it is suitable not only for men, but also for women, children, or older adherents. It is said that the aikido technique, which is demanding to use force, is not right and is against the spirit of aikido. The main quote of aikido can be summarized as follows: "Fight thousands of battles and win a thousand times - it is not yet the ultimate strike of the warrior. But subdue the enemy without a fight, that is, in truth, the pinnacle of art. "Sun - c '

Aiki není technika, pomocí níž se bojuje nebo poráží nepřítel. Je to cesta k usmíření světa a k tomu, aby se všichni lidé stali jednou rodinou.

— Morihei Ueshiba (O sensei)

Our teachers

An overview of your teachers

Katsuaki Asai

8. dan Aikikai shihan
přímý žák ó-senseie, u kterého začal ve věku 13 let cvičit aikidó v Honbu dódžó v Tokiu. S cvičením pokračovat i během svých studií na univerzitě (Meiji). V roce 1965 byl Kiššómaru Uešibou vyslán vyučovat toto bojové umění do Německa, kde působí dodnes.

Masatomi Ikeda

7. dan Aikikai shihan
Cvičí aikido od roku 1958. Mimo aikido držitel 4. danu v judó a 5. danu v sumó. Roku 1960 se stal žákem Hiroshi Tady (9. dan aikikai), přímého žáka O-senseie. V následujících letech se stává technickým ředitelem v České (1995) a Slovenské republice (1996), Jugoslávské aikidó organizaci (1997) a Turecké aikidó asociaci (1998).

Daniel Vetter

6. dan Aikikai
Sensei Daniel Vetter cvičí od r. 1973. Od r. 1980 je přímým studentem šihana M.Ikedy. Je technickým ředitelem TK ČAA. V České republice pravidelně pořádá stáže a vede týdenní letní školu. Jeho dojo se nachází v městě Wintherthur …cca 20 km od Curychu.

Miroslav Kodym

6. dan Aikikai
Aikido cvičí od roku 1980. Cvičil pod vedením uznávaných zahraničních učitelů jako G.Mezzo(7.dan), B.Caloz(7.dan), P.Goutard(7.dan), Ch.Tissier(8.dan), M.Ikeda(7.dan) a další… od roku 1993 do roku 2017 prezident ČAA, dnes pouze člen Rady ČAA . Je zkušební komisař ČAA na stupně kyu a dan Aikikai

and more teachers… Etsuji Horii (7.dan Aikikai), Takanori Kuribayashi (7.dan Aikikai), Gildo Mezzo (7.dan Aikikai), Michele Quaranta (6.dan Aikikai)

An overview of our instructors

Tomáš Dubovský

Vedoucí dojo (2. dan Aikikai)
Pochází z přerovského dojo, kde cvičil od svých 13 let pod učiteli Vlastimilem Ilgnerem (5.dan aikikai) a Eliškou Schilkovou (4.dan aikikai). Pravidelně se účastní stáží českých i zahraničních učitelů.

Price list and schedule

First two training sessions gratis!

Latest news